Follow-up: Seară culturală - "Macedo-românii și ortodoxia" (2019.11.12, Facultatea de Teologie Ortodoxă “Justinian Patriarhul”, Universitatea din București)
La Facultatea de Teologie Ortodoxă "Justinian Patriarhul" din Bucureşti (Universitatea București), în Amfiteatrul Dumitru Stăniloae, a avut loc marţi, 12 noiembrie 2019, de la ora 18:00, seara culturală - "Macedo-românii și ortodoxia".
Au luat cuvântul:
- Pr. Atanasie-Tănăsache Costea;
- Secretar Ionuț Lazăr;
- Prof.univ.dr. Adina Berciu-Drăghicescu (Prezentarea Albumului Macedo-Român și a monedei de argint emisă de Banca Națională a României cu ocazia împlinirii a 140 de ani de la înființarea Societății de Cultură Macedo-Română, 1879-2019);
- Pr. Gruia Zamfirescu (Periplu prin Albania și R. Macedonia de Nord, la bisericile din Magarova, Moloviște, Moscopole și Șipsca).
Moderator și gazdă: Pr.conf.dr. Gheorghe Holbea - Președintele Cenaclului "Sfântul Simeon Noul Teolog".
Mai jos, fotografii și înregistrarea audio și video a evenimentului.
Înregistrarea video a evenimentului (clipurile rulează unul după celălalt):
Vezi lista cu toate clipurile »
Selecție foto pe Facebook »
Album foto integral pe Google Photos »
Înregistrarea audio a evenimentului » (în lucru)
Comentarii
Trimiteți un comentariu