În perioada 29-30 martie 2024 a avut loc un pelerinaj la Mănăstirile Frăsinei și Bascovele , cu o abatere și popas pe la Catedrala Arhiepiscopală "Sfântul Ierarh Nicolae" din municipiul Râmnicu Vâlcea. Vineri seara - 29.03.2024, în cursul Postului Mare, a fost plecarea, din nou, în obișnuitul pelerinaj la Mănăstirea Frăsinei din județul Vâlcea. Plecarea a avut loc vineri seara, la orele 18, de la stația de metrou Păcii din sectorul 6, cu prima oprire, pe autostrada A 1, București - Pitești, la km 80. Întoarcerea a fost sâmbătă - 30.03.2024, după Sfânta Liturghie, cu o abatere și popas pe la Catedrala Arhiepiscopală "Sfântul Ierarh Nicolae" din municipiul Râmnicu Vâlcea iar, apoi, pe la Mănăstirea Bascovele , județul Argeș, unde au luat și masa de prânz. Cazarea a fost la Mănăstirea Frăsinei. Dr. Stelian Gomboș a fost organizator. Mai jos, imagini și video de la eveniment.