Follow-up: Conferință - Paul Ghițiu - "Criza, revoluția și contrarevoluția. Ieșirea din țarc" (2020.02.24, Biserica Sfântul Silvestru)
În data de 24 februarie 2020 a avut loc conferința "Criza, revoluția și contrarevoluția. Ieșirea din țarc" , ținută de către Paul Ghițiu , scriitor, regizor, publicist. Moderatorul întâlnirii a fost pr. Cristian Galeriu . Andrei Dîrlău , scriitor, a prezentat conferința. Evenimentul a avut loc la Biserica Sfântul Silvestru , începând cu ora 19:30. Conferința a fost o întrunire a grupului “Conștiințe în slujirea cu iubire a Adevărului” , în cadrul ciclului de dezbateri "Să înțelegem lumea în care trăim". Mai jos, fotografii și înregistrarea audio și video a evenimentului.