Am ascultat săptămâna aceasta, în fundal, mai multe cursuri de la "Summitul Încrederii" - "Wellbeing Institute". (Relații armonioase, pline de încredere - Află sfaturi practice pentru a îmbunătăți relația cu tine și cu cei din jur.) Cred că am trecut chiar prin toate, dar e posibil ca unele idei să îmi fi scăpat, că făceam și alte lucruri. Câteva idei pe care mi le-am notat, mai jos. Notă - ordinea e foarte aleatoare, și vă invit să considerați notițele mele ca fiind foarte vagi aproximări. Sunt lucruri cu care mi-aș dori eu să rămân. Nu sunt citate exacte, sunt niște idei mai importante, pentru mine. Scuze că sunt unele și în engleză, altele în română, am scris în funcție de vorbitor, fără să fac traducerea, în general. Ca o concluzie pentru cele de mai jos - mi-a plăcut foarte mult cursul, a fost foarte util. Moderatorul întâlnirilor, Ruxandra Mercea , mi s-a părut că dă dovadă de foarte multă bună dispoziție. Mi-a plăcut foarte mult să văd speakerii dest...