Ca în fiecare an, în preajma Sfintelor Sărbători de Paști, Universitatea din Bucureşti ne-a invitat la un concert de muzică clasică. Evenimentul a avut duminică, 8 aprilie 2012, la ora 18:30, în Aula Magna a Palatului Facultăţii de Drept (Bd. Mihail Kogălniceanu, nr. 36 – 46). Concertul a fost susținut de Orchestra şi Corul Universităţii din Bucureşti, Corul de copii al Operei Naţionale din Bucureşti. Dirijor: Vasile Corjos Soliști: Smaranda Drăghici, Elena Sersea, Ionuț Gavrilă. Detalii: Concert de Paști la Universitate - Media UB Concert de Pasti, Corul Universitatii din Bucuresti