Follow-up: Pr.diac. Dumitru-Bogdan Bădiță - Lansare volum "Mărturii și evocări din lagăre și închisori" (Facultatea de Teologie Ortodoxă „Justinian Patriarhul” - UniBuc, 2020.02.26)
În data de miercuri, 26 februarie 2020, de la ora 18:00, la Facultatea de Teologie Ortodoxă „Justinian Patriarhul” (Universitatea din București), părintele diacon Dumitru-Bogdan Bădiță a prezentat volumul „Mărturii și evocări din lagăre și închisori. 30 de ani de la căderea comunismului în România marcați prin interviuri cu 30 de deținuți politici din perioada comunistă”.
Moderator:
- Pr.prof.univ. Ioan Moldoveanu - Decan Facultatea de Teologie Ortodoxă „Justinian Patriarhul” (Universitatea din București);
Invitați:
- Părintele diacon Dumitru-Bogdan Bădiță - Consilier Patriarhal;
- Acad. Radu Ciuceanu - Director Institutul Național pentru Studiul Totalitarismului - Academia Română;
- Conf.dr. Adrian Lemeni - Conferenţiar universitar doctor Facultatea de Teologie Ortodoxă „Justinian Patriarhul” (Universitatea din București);
Mai jos, fotografii și înregistrarea audio și video a evenimentului.
Înregistrarea video a evenimentului (clipurile rulează unul după celălalt):
Vezi lista cu toate clipurile »
Selecție foto pe Facebook »
Album foto integral pe Google Photos »
Înregistrarea audio a evenimentului » (în lucru)
De văzut și:
- Volumul „Mărturii și evocări din lagăre și închisori” a fost lansat la Facultatea de Teologie - TRINITAS TV;
- Video Facebook »;
Comentarii
Trimiteți un comentariu