Follow-up: Seară cultural-duhovnicească "Memoria - temelie a identității" (2014.02.20, Amfiteatrul Dumitru Stăniloae al Facultăţii de Teologie Ortodoxă Justinian Patriarhul din Bucureşti)

În ciclul Serilor culturale ortodoxe organizate de către Cenaclul „Sfântul Simeon - Noul Teolog” a avut loc în data de 20 februarie 2013 conferinţa intitulată "Memoria, temelie a identităţii". Evenimentul s-a ţinut în Amfiteatrul Dumitru Stăniloae al Facultăţii de Teologie Ortodoxă Justinian Patriarhul din Bucureşti. A fost organizată de Pr.Lect.Univ.Dr. Gheorghe Holbea, Prodecan al instituţiei de învăţământ. Printre invitaţi: Ana Blandiana, Romulus Rusan şi Ioana Boca, fondatorii Muzeului Memorialul durerii de la Sighet, alături de Demostene Andronescu. Au recitat Tomi Cristin și Lidia Popița Stoicescu. Au interpretat cântări Grupul Vocal "Sfântul Ștefan cel Mare, al Studenților Teologi", alături de Corul Bisericii "Precupeții Noi" și de Grigore Miron. !Seara cultural duhorvniceasca la FTOUB 142-640 Mai jos, fotografii + înregistrarea video (și audio, pentru telefonul mobil) a evenimentului. Video Înregistrarea video a evenimentului (clipurile rulează unul după celălalt): Clipurile, individual: Fotografii: [alpine-phototile-for-picasa-and-google-plus src="user_album" uid="100050990853086188413" ualb="5983486849785630545" imgl="fancybox" style="windows" shape="rectangle" size="640" num="100" highlight="1" align="center" max="100"] Audio (click pentru download) Alte detalii:

Comentarii

Postări populare de pe acest blog

Retrospectivă: Dr. Stelian Gomboș - Pelerinaj la Mănăstirile Frăsinei, Budești și Bascovele (2026.03.20-21)

Follow-up: SERP Conf. Sofia 2026 - guest post by Mihnea Beldescu (Inter Expo Center, Sofia, Bulgaria, 2026.03.25)